Sociální bankovnictví

Prostřednictvím programu Krok za krokem pomáháme sociálně zaměřeným neziskovkám a podnikatelům, jejichž podnikání má sociální přesah.

O nás

O nás

Krok za krokem je program Sociálního bankovnictví České spořitelny určený pro sociálně zaměřené neziskovky a ty, jejichž podnikání má sociální přesah.

Díky zkušenostem s prací pro neziskový sektor dokážeme porozumět vašim potřebám a pomůžeme vám najít řešení v bankovním světě. Poskytujeme vhodně přizpůsobené bankovní produkty, rozvojové programy, mentoring a mnoho dalšího. Věříme, že společně pomůžeme růstu sociálně odpovědného sektoru a podpoříme jeho pozitivní dopad na českou společnost.

Ozvěte se nám, projdeme vaše potřeby a společně najdeme způsob, jak vaši smysluplnou a užitečnou činnost provozovat a dále rozšiřovat.

55411367

Financování a produkty
sociálního bankovnictví

  • Předfinancování – překlenovací úvěr určený na dobu než načerpáte schválenou dotaci nebo grant
  • Provozní finance – kontokorent nebo revolvingový úvěr
  • Investiční úvěr pro neziskové organizace a sociální podnikatele
  • Konzultace - bezplatné posouzení nového projektu
  • Dotace a granty - poskytneme vám odborné dotační poradenství

Mentoring

Chybovat je lidské, ale rozumný člověk i organizace se zbytečným chybám raději vyhne. Naším cílem v programu Krok za krokem je, abyste co nejlépe dělali to, co jste si předsevzali a neztráceli čas a energii řešením chyb, kterým se dalo předejít. Proto vám nabízíme mentoring.

Jak to funguje?
Najdeme pro vás vhodného mentora, s nímž si domluvíte podmínky spolupráce. Stanovíte si předpokládaný počet sezení a jejich formu. Spojíme vás s takovým odborníkem, který má všeobecný přehled o podnikání, nebo naopak s tím, kdo je úzce zaměřený na některou z problematických oblastí podnikání - marketing, HR, IT, finance, právo, daně, logistika a podobně. Setkávat se můžete osobně, na Skypu nebo třeba přes telefon. Mentor vám bude předávat své znalosti a pomůže vám řešit konkrétní úkoly a situace. První setkání od nás máte zdarma. Konečná cena se odvíjí od hodinové ceny mentora. 

Kdo jsou naši mentoři?
Jsou to nezávislí a objektivní odborníci z nejrůznějších oborů. Lidé, kteří díky svým životním a pracovním zkušenostem poradí, co dělat a čemu se vyhnout. Úspěšně vedou nebo vedli vlastní firmu, neziskovku, jsou manažery z velkých korporací apod.

Máte zájem? Napište nám nebo zavolejte.

Akademie krok za krokem

Měření dopadu

Měření dopadu

Každý podnikatel, jehož cílem podnikání je tvorba zisku, měří výsledky své činnosti ekonomickými ukazateli. Organizace, které usilují o pozitivní sociální dopad na společnost, potřebují výsledky své činnosti měřit také. Mimo jiné proto, že to, co měří, mohou efektivně řídit. V Sociálním bankovnictví České spořitelny věříme v důležitost a přínos sledování, měření a řízení dopadu. Jsme přesvědčení, že má neodmyslitelně patřit mezi standardní nástroje každé organizace se sociálním přesahem v Česku. Proto ho představujeme i vám.

Každé organizaci se sociálním přesahem, která využívá produkty nebo služby našeho Sociálního bankovnictví, pomáháme s nastavením a měřením jejího společenského dopadu. Podívejte se, jak vypadá výstup měření dopadů Prostor Plus, o.p.s., našeho klienta využívajícího výhodných úvěrů i akcelerační podpory rozvíjející jeho sociální podnikání.

Abychom mohli měření dopadu efektivně zrealizovat, jednou ročně sbíráme výsledky měření pomocí dotazníku. Jsme si vědomi, že tato oblast může být velmi komplexní, proto nabízíme našim klientům a partnerům v této věci podporu.

Příběhy klientů

Věříme, že vás budou inspirovat příběhy a videa těch, kteří již využili nabídky programu Krok za krokem. Budeme rádi, pokud se rozhodnete program vyzkoušet, nebo vám prostě jen dají nové podněty pro vaši každodenní činnost Jsme hrdí na práci našich klientů a rádi se s vámi o ni podělíme.

Vzájemné soužití

Nedělit děti na romské a neromské - i to je cílem ostravské neziskové organizace Vzájemné soužití. Aby jejich komunitní práce, která pomáhá zlepšit sociální a životní podmínky chudých a potřebných rodin zůstala nepřerušena, pomáhá i naše sociální bankovnictví. Organizace poskytuje celou paletu služeb - od sociálního a právního poradenství, řešení problémů bydlení, přes nízkoprahové kluby ke vzdělání, řešení konfliktů a vyjednávání.

Social Trade

Prostor Plus na Kolínsku a Kutnohorsku mimo jiné poskytuje několikery sociální služby a zaměstnává lidi sociálně vyloučené. Konkrétně tedy participujeme zejména na programech Socialtrade (vítěz prvního běhu našeho akcelerátoru Impact First), Lepší místo a Školka v zahradě , kde Prostor Plus využívá finančních produktů i poradenství, včetně mentoringu.

Sdružení Neratov

Sdružení Neratov vnímáme v České spořitelně jako dlouhodobého partnera. Spolupracujeme na různých úrovních - od dobrovolnictví, přes dary a granty k ekonomickému poradenství a úvěrům na provoz i investice. Aktuálně spolu jednáme o úvěru na nové chráněné pracoviště - pivovar. Sdružení Neratov obnovilo vysídlenou obec v Orlických horách a dnes dává práci zhruba 150 lidem, z toho 110 s handicapem.

Smíšek

O. s. Smíšek pomáhá dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí propojením jejich sociálních, vzdělávacích, volnočasových aktivit a se zařazením do běžného vzdělávacího procesu, nebo zařazením do speciální školy odpovídající jeho individuálním potřebám. Pomáhá rodičům po detoxikační léčbě zařadit se zpět do společnosti, osvojit si rodičovské kompetence a postarat se o své děti. Předfinancováním dotací jsme jim zabezpečili nepřetržitý chod integračních školek. Aktuálně získali také grant Nadace České spořitelny.

Amaro Records

Spojuje je hudba a umělecká tvorba. I díky ní mohou překonávat společenské bariéry. Za pět odpracovaných hodin ve prospěch nahrávacího studia Amaro Records získají dobrovolníci jednu hodinu natáčení zdarma. Studio, které vzniklo v místě bývalé herny v tzv. brněnském Bronxu, nabízí samozřejmě i komerční pronájmy a plánuje otevřít také kavárnu. Amaro Records je také vítězem druhého běhu akceleračního programu Impact First.

Kontaktujte nás

Můžete nás kontaktovat prostřednictvím emailu krokzakrokem@csas.cz. Nebo nám na sebe nechte kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

 

Petr Nigrin

pnigrin@csas.cz
+420 703 190 902
Františkánská 356/15, Plzeň

 

Lenka Štraubová

lstraubova@csas.cz
+420 724 701 923
Budějovická 1518/13b, Praha 4

 

Simona Očadlá

socadla@csas.cz
+420 602 751 987
28. října 3348/65, Ostrava