Společně dáváme penězům nový rozměr

 • Pomáháme s rozvojem neziskovek a podnikatelům se sociálním přesahem.
 • Jsme program Krok za krokem Sociálního bankovnictví České spořitelny.

O nás

O nás

Krok za krokem je program Sociálního bankovnictví České spořitelny určený pro sociálně zaměřené neziskovky a ty, jejichž podnikání má sociální přesah.

Díky zkušenostem s prací pro neziskový sektor dokážeme porozumět vašim potřebám a pomůžeme vám najít řešení v bankovním světě. Poskytujeme vhodně přizpůsobené bankovní produkty, rozvojové programy, mentoring a mnoho dalšího. Věříme, že společně pomůžeme růstu sociálně odpovědného sektoru a podpoříme jeho pozitivní dopad na českou společnost.

Ozvěte se nám, projdeme vaše potřeby a společně najdeme způsob, jak vaši smysluplnou a užitečnou činnost provozovat a dále rozšiřovat.

Produkty a financování

Pro společnosti se sociálním přesahem vedle standardních produktů banky nabízíme

 • Úvěr na překlenutí doby, než dorazí granty
  Provozní úvěr určený na překlenutí doby, než budete moci čerpat schválené granty a dotace.
 • Úvěr pro neziskovky a podnikání s přesahem
  Během společného setkání najdeme individuální řešení na míru. Může jít o jakýkoliv typ úvěru poskytovaný Českou spořitelnou, např. kontokorentní,  investiční, provozní či projektové financování.
 • Kontokorent již od 20 000 Kč
  Pohodlná rezerva, kdyby někdy chyběly peníze. Nově i pro začínající sociální podnikatele a neziskové organizace.
 • Transparentní účet
  Je doplňková služba ke standardnímu účtu, tedy zveřejňování veškerých účetních obratů na internetových stránkách České spořitelny. Pro názornou ukázku se podívejte sem.

Mentoring

Chybovat je lidské, ale rozumný člověk i organizace se zbytečným chybám raději vyhne. Naším cílem v programu Krok za krokem je, abyste co nejlépe dělali to, co jste si předsevzali a neztráceli čas a energii řešením chyb, kterým se dalo předejít. Proto vám nabízíme mentoring.

Jak to funguje?
Najdeme pro vás vhodného mentora, s nímž si domluvíte podmínky spolupráce. Stanovíte si předpokládaný počet sezení a jejich formu. Spojíme vás s takovým odborníkem, který má všeobecný přehled o podnikání, nebo naopak s tím, kdo je úzce zaměřený na některou z problematických oblastí podnikání - marketing, HR, IT, finance, právo, daně, logistika a podobně. Setkávat se můžete osobně, na Skypu nebo třeba přes telefon. Mentor vám bude předávat své znalosti a pomůže vám řešit konkrétní úkoly a situace. První setkání od nás máte zdarma. Konečná cena se odvíjí od hodinové ceny mentora. 

Kdo jsou naši mentoři?
Jsou to nezávislí a objektivní odborníci z nejrůznějších oborů. Lidé, kteří díky svým životním a pracovním zkušenostem poradí, co dělat a čemu se vyhnout. Úspěšně vedou nebo vedli vlastní firmu, neziskovku, jsou manažery z velkých korporací apod.

Máte zájem? Napište nám nebo zavolejte.

Akademie krok za krokem

Měření dopadu

Měření dopadu

Každý podnikatel, jehož cílem podnikání je tvorba zisku, měří výsledky své činnosti ekonomickými ukazateli. Organizace, které usilují o pozitivní sociální dopad na společnost, potřebují výsledky své činnosti měřit také. Mimo jiné proto, že to, co měří, mohou efektivně řídit. V Sociálním bankovnictví České spořitelny věříme v důležitost a přínos sledování, měření a řízení dopadu. Jsme přesvědčení, že má neodmyslitelně patřit mezi standardní nástroje každé organizace se sociálním přesahem v Česku. Proto ho představujeme i vám.

Každé organizaci se sociálním přesahem, která využívá produkty nebo služby našeho Sociálního bankovnictví, pomáháme s nastavením a měřením jejího společenského dopadu. Podívejte se, jak vypadá výstup měření dopadů Prostor Plus, o.p.s., našeho klienta využívajícího výhodných úvěrů i akcelerační podpory rozvíjející jeho sociální podnikání.

Abychom mohli měření dopadu efektivně zrealizovat, jednou ročně sbíráme výsledky měření pomocí dotazníku. Jsme si vědomi, že tato oblast může být velmi komplexní, proto nabízíme našim klientům a partnerům v této věci podporu.

Příběhy klientů

Věříme, že vás budou inspirovat příběhy a videa těch, kteří již využili nabídky programu Krok za krokem. Budeme rádi, pokud se rozhodnete program vyzkoušet, nebo vám prostě jen dají nové podněty pro vaši každodenní činnost Jsme hrdí na práci našich klientů a rádi se s vámi o ni podělíme.

Vzájemné soužití

Nedělit děti na romské a neromské - i to je cílem ostravské neziskové organizace Vzájemné soužití. Aby jejich komunitní práce, která pomáhá zlepšit sociální a životní podmínky chudých a potřebných rodin zůstala nepřerušena, pomáhá i naše sociální bankovnictví. Organizace poskytuje celou paletu služeb - od sociálního a právního poradenství, řešení problémů bydlení, přes nízkoprahové kluby ke vzdělání, řešení konfliktů a vyjednávání.

Social Trade

Prostor Plus na Kolínsku a Kutnohorsku mimo jiné poskytuje několikery sociální služby a zaměstnává lidi sociálně vyloučené. Konkrétně tedy participujeme zejména na programech Socialtrade (vítěz prvního běhu našeho akcelerátoru Impact First), Lepší místo a Školka v zahradě , kde Prostor Plus využívá finančních produktů i poradenství, včetně mentoringu.

Sdružení Neratov

Sdružení Neratov vnímáme v České spořitelně jako dlouhodobého partnera. Spolupracujeme na různých úrovních - od dobrovolnictví, přes dary a granty k ekonomickému poradenství a úvěrům na provoz i investice. Aktuálně spolu jednáme o úvěru na nové chráněné pracoviště - pivovar. Sdružení Neratov obnovilo vysídlenou obec v Orlických horách a dnes dává práci zhruba 150 lidem, z toho 110 s handicapem.

Smíšek

O. s. Smíšek pomáhá dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí propojením jejich sociálních, vzdělávacích, volnočasových aktivit a se zařazením do běžného vzdělávacího procesu, nebo zařazením do speciální školy odpovídající jeho individuálním potřebám. Pomáhá rodičům po detoxikační léčbě zařadit se zpět do společnosti, osvojit si rodičovské kompetence a postarat se o své děti. Předfinancováním dotací jsme jim zabezpečili nepřetržitý chod integračních školek. Aktuálně získali také grant Nadace České spořitelny.

Amaro Records

Spojuje je hudba a umělecká tvorba. I díky ní mohou překonávat společenské bariéry. Za pět odpracovaných hodin ve prospěch nahrávacího studia Amaro Records získají dobrovolníci jednu hodinu natáčení zdarma. Studio, které vzniklo v místě bývalé herny v tzv. brněnském Bronxu, nabízí samozřejmě i komerční pronájmy a plánuje otevřít také kavárnu. Amaro Records je také vítězem druhého běhu akceleračního programu Impact First.

Kontaktujte nás

Můžete nás kontaktovat prostřednictvím emailu krokzakrokem@csas.cz. Nebo nám na sebe nechte kontakt a my se vám ozveme, co nejdříve.

Náš tým
Náš tým

Klára se pustila do nového dobrodružství v Sociálním bankovnictví po X letech, kdy ve Spořitelně úspěšně řídila Komunikaci, PR a aktivity spojené s nadační činností a CSR. Původní profesí je novinářka, pracovala v agenturách Reuters a  ČTK. Mezi její vášně patří rodina, cestování, tlachání s přáteli, psychologie a politika

Richard má v Sociálním bankovnictví na starosti rozvoj spolupráce s klienty v Praze a na severozápadě Čech. Jeho vášní je nalézat  úzké synergie  s pobočkovou sítí České spořitelny a externími partnery. V minulosti se dlouhodobě věnoval digitální distribuci a marketingu v korporátních organizacích Vodafone a AXA. V soukromí s oblibou cestuje po horách a věnuje se outdoorovým aktivitám a relaxuje s rodinou.

Petr v Sociálním bankovnictví rozvíjí spolupráci s klienty na jihozápadě Čech. Ve Finanční skupině České spořitelny pracuje již desátým rokem. Působil v komerčním centru Erste Coporate Banking v Plzni a poté vedl více než 4 roky regionální pobočku poradenské společnosti Erste Grantika Advisory. Než vstoupil do bankovního sektoru, věnoval se rozvoji inovativního podnikání. Ve volném čase nejraději relaxuje s rodinou a také při sportovních aktivitách (tenis, badminton).

Simona má v Sociálním bankovnictví na starost rozvoj spolupráce s klienty na Moravě. Do banky nastoupila v době, kdy Česká státní spořitelna změnila právní formu na akciovou společnost (počátkem 90. let) a od té chvíle prošla v pobočkové síti řadou pozic. V posledních čtyřech letech úspěšně vedla tým firemních bankéřů. Každou volnou chvíli věnuje rodině, společným sportovním aktivitám, knihám a ručním pracím. 

Radek má v týmu Sociálního bankovnictví na starost jeho rozvoj, produktovou část a spolupráci s odbornými útvary v bance. V České spořitelně pracuje již třetí desetiletí. Prošel řadou pozic v síti poboček, v posledním období mnoho let úspěšně řídil call centrum České spořitelny. Rád poznává zajímavá místa v ČR i za hranicemi a tráví čas se svojí rodinou. Nepohrdne filozofičtěji laděnou literaturou, ale ani odpočinkovým filmem. 

Lucka má v Sociálním bankovnictví pod palcem a pod kontrolou všechno, co se  týká našeho rozpočtu. Dále je garantem akceleračních programů Impact First a Social Impact Award. V České spořitelně pracuje více jak 15 let a prošla několika útvary. Ráda cestuje, tráví čas s rodinou, věnuje se líčení a kosmetice.

David má na starosti dílčí projektovou část v rámci iniciativy sociálního bankovnictví. Volný čas nejraději tráví se svou početnou rodinou a potřebnou energii načerpává při jakémkoliv pobytu v přírodě. Ve městě rád navštěvuje předem vybraná divadelní představení.

Petr v rámci týmu Sociálního bankovnictví zodpovídá za celkovou nabídku služeb, produktů a podpory (tj. včetně vzdělávání a mentoringu). Petr je jedním ze zakladatelů sítě Impact Hub Praha, Brno a Ostrava, kde se zamměřuje na podporu podnikání se sociálním přesahem. Petr téměř deset let působil v poradenské společnosti Deloitte, kde se zaměřoval na strategii, řízení podnikové výkonnosti a oblast Human Capital. Petr má také 15 let zkušeností z neziskového sektoru (např. Amnesty International, Nadace Vodafone ČR). Miluje cestování, TED, svou rodinu a židovské vtipy.

Ondra v týmu Sociálního bankovnictví zodpovídá za vzdělávání a Akademii Krok za krokem. V letech 2011–15 vedl Nadaci Vodafone Česká republika. Před tím působil na vedoucích pozicích společnosti Člověk v tísni jako humanitární pracovník v Afghánistánu, Barmě, na Srí Lance a v dalších zemích. Rád leze a chodí po horách.

Markéta se věnuje finančnímu vzdělávání a všem společensky odpovědným programům České spořitelny. Ve všem, co dělá se snaží zúročit zkušenosti z 5 letého působení v neziskové organizaci. Zejména ji baví oblast fundraisingu, tvorby úspěšných osvětových i fundraisingových kampaní a rozvoje neziskovek. Nejraději tráví čas v lese se svou border kolií Argem a přítelem.